Arama
  • Gelişmiş Arama
  • Standart Arama

Hızlı Arama
  • Son 25 Bayan
  • Son 25 Erkek
  • Online Bayanlar
  • Online Erkekler
  • Bugün Doğan 25 Bayan
  • Bugün Doğan 25 Erkek
  • Arkadaş Listem
  • Engelleme Listem
  • Forum Ara
  • Takip Listem
  • Yeni Grup Aç
  • Gruplarımı Göster
  • Grup Kategorileri
  • Grup Ara
  • Yardım

Grupları Listele
  • Alfabetik Sırada
  • Açılış Tarihine Göre
  • Üye Sayısına Göre
  • Yazılan Mesaj Sayısına Göre
  • Profilimi Göster
  • Üyelik Bilgilerimi Değiştir
  • Özelliklerim
  • İstatistiklerim
  • Üyeliğimi Uzat

Profilimi Güncelle
  • Temel Bilgiler
  • Fotoğraf Ekle / Düzenle
  • Benim Durumum
  • Ne Arıyorum
  • Fiziksel Özelliklerim
  • Yaşam Tarzım
  • En Sevdiklerim
  • Kişilik Özelliklerim

Profil Ayarlarım
  • Ayarlarım

Artık Üye Fotoğraflarını
Oyluyoruz
Şu an sizin fotoğraflarınız
oylanıyor olabilir!
Üyelerimizden Gelenler
Arkadas.Com ' un pekiştirdiği dostluklar
LaVinYaDan-Nagmele® Grubu
Devamı için tıklayınız

F o r u m

Tüm Forumlar
   Yaşam
   Bilim Teknik
   EN BÜYÜK BİLİMADAMI KİMDİR

Bu yazıya sizde mesajınızı ekleyebilirsiniz
Gönderen Mesaj
emsalsizbaris
  • Ekle
38 yaşında / Erkek
Güngören
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 54
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 26.02.2008 21:44

BİÇOK BİLİM ADAMI İNSANLIĞA YÖNVERECEK BULUŞLAR VE ÇALIŞMALAR YAPMIŞLARDIR
AMA ELBETTE BİRİ EN BÜYÜK VEYA EN İYİ OLMALI SİZCE KİM VE BAKALIM KİM DAHA İYİ SAVUNACAK ADAYINI

emsalsizbaris
  • Ekle
38 yaşında / Erkek
Güngören
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 26.02.2008 21:51

BENİM ADAYIM SIRP ASILLI BİLİMADAMI MUCİT NİKOLAİ TESLA O OLMASAYDI BUGÜN HAYAT DAHA ZOR OLURDU HAYATIMIZIN HER ANINDA ONUNDA PAYI VAR BÖYLE BÜYÜK BİR BİLİMADAMI OLAMAZ YAPTIKLARINI VE YAPACAKLARINI OKUSANIZ AĞZINIZ AÇIK KALIR AADM DEPREM MAKİNESİNİ BİLE YAPMIŞ Kİ BU DAHA NEKİ

19mayis
  • Ekle
44 yaşında / Erkek
Merkez
Antalya
Aktif Toplam Yazı : 4
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 26.02.2008 22:09

Her bilim adamı kendi alanında önemli başarılara imza atmışlardır..felsefeden, fiziğe , kimyadan, biyolaojiye...her alan farklıdır..Elmalarla armutları toplamacağız değil mi?.....

kurbaka
  • Ekle
30 yaşında / Bayan
Beşevler
Ankara
Aktif Toplam Yazı : 19
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 26.02.2008 22:20

bence oktay sinanoğludur..
dünyanın en genç yaşta profesör olmuş kişisi(26)dir.2 defa çeşitli ülkelerde nobele aday gösterilmiştir.yaptıklarıyla ilgili yüzlerce cümle kurulabilir vebunlar maddelenebilir..bana göre en önemli olan çalışmaları;
+canlılara biyolojik kimliğini veren DNA`ların şifresini çözerek,bilmediğimiz türden canlılar yaratmanın teorisini kurmuştur.
+adından mucize profesör diye bahsedilen sinanoğlu bilim için en uygun dilin türkçe olduğunu savunur ve ilk terimler sözlüğü yazarıdır(TDK)

existnomore
  • Ekle
30 yaşında / Erkek
Bakanlıklar
Ankara
Aktif Toplam Yazı : 1
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 26.02.2008 22:53

Kuşkusuz bilime hizmet etmiş tüm insanlar çok değerlidir fakat hiçbirinin Newton kadar özel olduğunu düşünmüyorum. Yerçekimi ve dünyanın hareket yasalarını bulmuş, optik konusunda birçok önemli çalışması olmuş, bilim felsefesine katkılarda bulunmuş, şüphesiz en önemlisi de, Leibniz`le aşağı yukarı aynı zamanlarda ama birbirinden habersiz şekilde bugünkü teknolojiye ulaşmamızı sağlayan ve diğer bilimadamlarının keşiflerinin bir numaralı yardımcısı Calculus`u bulmuş. Daha ne yapabilirdi ki?

emsalsizbaris
  • Ekle
38 yaşında / Erkek
Güngören
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 26.02.2008 23:18

kısaca teslayı bi tanıtayım icat kelimesi en ço k ona yakışır her icadı olağan üstüdür ve akıl almaz projelerini yürütürken edison tarafından yok edilmek istendi ve edisonun politik gücü yüznden bazı projelerini gerçekleştiremedi hayata küstü bu adamın akıl almaz icatları vardır bazılarını sayayım
şu anda herkesin kullandığı alternatif akım elektrik motoru x ışınları kablosuz ampuller bugün hala öyyle bir olay yok (çok uzaktan havadan kablosuz elektrik ileterek) tesla bobini radyo alıcısı vericisi alçak frekans, topraktan elektrik iletme, yıldrım üreten makine florasan lamba (edisonun ampulüne karşılık) deprem makinesi ac motoru radyonun mucidide odur 1900 yılında dünyayı birbirine bağlayacak istasyon projeleri yaptı ama politik nedenlerle askıya alındı
Nikolai tesla Bilimin önemli öncülerindendir.Zig Zag örgütüne bağlı gizli müslüman Tesla hızır tezkiresinin yardımı ile mucizeler yarattı.Cisimlerin görünmez olması deneylerinin babasıdır.Amerika onun sayesinde 1943`te Philadelfia deneyi ile bir savaş gemisini görünmez hale getirdi.(Philadelfia deneyi)..Tesla Edisonla beraber çalıştı.Tesla`yı ara sıra gizli namaz kılarken gören EDİSON onu şikayet edince bütün ödüller Edisona verildi..Sonraları TESLA müthiş buluşlar yapınca kendisine verilen iki nobel ödülünü de reddetti.
DAHA UZATMAM GEREK KALMADI SANIRIM

blakmask
  • Ekle
56 yaşında / Erkek
Şişli
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 4
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 28.02.2008 11:31

tesla için yaklaşık 11.800.000 sonuçtan

edison için yaklaşık 4.780.000 sonuçtan

Arkadaşımıza teşekkür ederim,googla isimleri yazarsaanız bu yukarıdaki farkı görürsünüz,dünya biliyor bu farkı ama kaymağını her zaman olduğu gibi hak etmeyenler yiyor.

emsalsizbaris
  • Ekle
38 yaşında / Erkek
Güngören
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 29.02.2008 14:27

EVET ABİCİM HAKLISIN KAYMAĞI HEP HAKETMEYENLER YER EDİSONU HEPİMİZ TANIRIZ AMA TESLAYI TÜRKİYEDEN HİÇ KİMSE BEN BİLE HAARP VE KIYAMET TEKNOLOJİSİ ADLI KİTABI OKUYANA KADAR BİLMİYORDUM BELKİDE MÜSLÜMAN OLDUĞU İÇİNDİR
ARKADAŞLAR İŞTE BU BÜYÜK DAHİ BENCE EN BÜYÜK BİLİM ADAMI MÜSLÜMANDIR VE HERKEZİN HAYATINDA ROLÜ VARDIR SİZDE BİLİN ARAŞTIRIN TANIYIN

emsalsizbaris
  • Ekle
38 yaşında / Erkek
Güngören
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 29.02.2008 14:35

BU DAHİ ŞU AN EVİMİZE GELEN ELEKTRİKTE OLDUĞU GİBİ TÜM DÜNYADA KULLANILAN ALTERNETİF ELEKTRİK AKIMININDA MUCİDİDİR AYRICA RADYO İLK OLARAK BAŞKASININ İCADI DENSEDE SAONRADAN RADYONUNDA MUCİDİNİN O OLDUĞU AÇIKLANMIŞTIR YANİ RADYODA ONUN İCADI

don_juandemarco
  • Ekle
35 yaşında / Erkek
Bayrampaşa
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 1779
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 09.04.2008 21:05

edison .. grahm belll ... aistain ... benim favorim newton ve benjamin franklin ....

mssly
  • Ekle
34 yaşında / Erkek
Bahçelievler
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 3
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 27.05.2008 21:32

EDİSONUN BAZI İCATLARI TESLADAN ÇALINTIDIR :))
GRAHAM BELL TELEFONUN MUCİDİ OLARAK BİLİNİR AMA BAŞKA BİRİSİ DAHA BULUYOR FAKAT BU HIZLA DAVRANIP TESCİLLETTİĞİ İÇİN GARHAM BELL İN İCADI OLARAK KABUL EDİLİYOR(İSMİ HATIRLAYAMADIMN)
AİNSTAİN NE YAPMIŞ HALA ANLAMIŞ DEĞİLİM
HAYATIMA NE KOLAYLIK SAĞLAMIŞ ONUDA BİLMİYORUM
NEWTON YERÇEKİMİNİ BULMUŞ Kİ PEK Bİ İCAT SAYILAMAZ HAVAYA ATILAN ŞEYLKERİN DÜŞECEĞİNİ HERKEZ BİLİYORDU ZATEN :)
BENJAMİNDE YILDIRIMLIĞI BULMUŞ
BENDE YAĞMURLUĞU BULDUM :)) (ESKİ EŞYALARI KARIŞTIRIKRN :) :))

GaLaTaSaRaY19oS
  • Ekle
33 yaşında / Erkek
Şişli
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 1
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 05.06.2008 19:36

TABİ Kİ HZ.MUHAMMED (S.A.V) EFENDİMİZ

emsalsiz_baris
  • Ekle
38 yaşında / Erkek
Çankaya
Ankara
Aktif Toplam Yazı : 387
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 06.06.2008 16:18

O FAHRİ KAİNATR EFENDİMİZDİR ONDAN DAHA BÜYÜK KİM OLABİLİRKİ
BEN BİLİMADAMLARINI KASTETTİM :))

TeReLeLLii
  • Ekle
39 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Mauritius
Aktif Toplam Yazı : 2805
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 15.06.2008 15:09

İbni Sina

O çağda astronomi, geometri, matematik alanlarında büyük eserler yazmıştır. Avrupa rönesansının temellerini atmıştır, amerika`nın keşfinden önce amerika kıtasının haritasını çizdiği ortaya çıkmış bir büyük bilimadamı bugün hala bunu nasıl bir bilim tekniğiyle yaptığı anlaşılamamıştır ve tartışma konusudur. Ortaya koyduğu eserleri arapçayla yazması ve bu eserlerinin zamanla farklı dillere çevrilmesi de arapçaya ne kadar önem verdiğpine bir işarettir.

sirincebiri
  • Ekle
32 yaşında / Bayan
Bakırköy
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 18
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 24.06.2008 09:08

leonardo:))

[1] [2] [3]
Arkadas.Com forum kuralları için tıklayın...           

KAPAT

Sınırsız Kullan