süper üye ol sınırsızca kullan

Arama
  • Gelişmiş Arama
  • Standart Arama

Hızlı Arama
  • Son 25 Bayan
  • Son 25 Erkek
  • Online Bayanlar
  • Online Erkekler
  • Bugün Doğan 25 Bayan
  • Bugün Doğan 25 Erkek
  • Arkadaş Listem
  • Engelleme Listem
  • Forum Ara
  • Takip Listem
  • Yeni Grup Aç
  • Gruplarımı Göster
  • Grup Kategorileri
  • Grup Ara
  • Yardım

Grupları Listele
  • Alfabetik Sırada
  • Açılış Tarihine Göre
  • Üye Sayısına Göre
  • Yazılan Mesaj Sayısına Göre
  • Profilimi Göster
  • Üyelik Bilgilerimi Değiştir
  • Özelliklerim
  • İstatistiklerim
  • Üyeliğimi Uzat

Profilimi Güncelle
  • Temel Bilgiler
  • Fotoğraf Ekle / Düzenle
  • Benim Durumum
  • Ne Arıyorum
  • Fiziksel Özelliklerim
  • Yaşam Tarzım
  • En Sevdiklerim
  • Kişilik Özelliklerim

Profil Ayarlarım
  • Ayarlarım

Artık Üye Fotoğraflarını
Oyluyoruz
Şu an sizin fotoğraflarınız
oylanıyor olabilir!
Üyelerimizden Gelenler
Arkadas.Com ' un pekiştirdiği dostluklar
LaVinYaDan-Nagmele® Grubu
Devamı için tıklayınız

F o r u m

Tüm Forumlar
   Yaşam
   Yazı Dünyası
   ***CESARET CAFE***

aydogdu_123 ^^^^tek kelimede anlat üstekini ^^^^ Forum başlığına yazı ekledi - (09:46:33)
aydogdu_123 Kelime Oyunu.. Forum başlığına yazı ekledi - (09:47:46)
aydogdu_123 %%%Mavilimizin Panosu%%% Forum başlığına yazı ekledi - (09:48:21)
___solcier35___ ♣♣♣ SON KELİMEDEN CÜMLE TÜRET ♣♣♣ Forum başlığına yazı ekledi - (18:14:56)
CORCIL44 %%%Mavilimizin Panosu%%% Forum başlığına yazı ekledi - (23:14:39)
CORCIL44 ^^^^tek kelimede anlat üstekini ^^^^ Forum başlığına yazı ekledi - (23:15:47)
CORCIL44 Kelime Oyunu.. Forum başlığına yazı ekledi - (23:17:22)
CORCIL44 ♣♣♣ SON KELİMEDEN CÜMLE TÜRET ♣♣♣ Forum başlığına yazı ekledi - (23:20:23)
CORCIL44 ^^gEcEnİn tAdI YoK FaRkInDaMıSıN ^^ Forum başlığına yazı ekledi - (23:33:06)

Bu yazıya sizde mesajınızı ekleyebilirsiniz
Gönderen Mesaj
sengun28
  • Ekle
25 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Nepal
Aktif Toplam Yazı : 13533
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 24.09.2007 16:53

***... hani o gidişlerin var ya... sessizce... suskun ...

...hani senin "o an" "oracıkta" "ancak" arkasından baka kaldığın...
...anın durması için yalvardığın, tutup ucundan geri çevirmeye çalıştığın an varya;
...hani yapabilsen o merdiveni, hani yapabilsen o kapıyı, hani yapabilsen o sokağı;
... tutup ucundan geri çevirmeye canını bile verebileceğin o an...
...o işte... o en acıtanı...

... hani o tıpkı elinden düşen en sevdiğin, en güzel "şeyin gibi"... hani o tıpkı tutamadığı gibi... hani o tıpkı tüm gidenlerde yaşadığı gibi... hani o bir ince sızı varya içe içe akan... hah işte...tam öyle incecik... düşen kanatan... acıtan.. tutamadığın... parçalanan... tuzla buz olan... zamana savrulan... zamanda akıp giden...

...hani o zamanla catistigin ama zaman içinde yok olmayan herkesin inandığı o kocaman "zaman her şeyin ilacıdır" yalanı ... bunun bir yalan olduğunu tekrardan hatırladığın an... ve kendini kandırmaya başladığın an ... istemeye istemeye inanmaya başladığın an...
...o işte... en acıtanı o... !!!

sengun28
  • Ekle
25 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Nepal
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 24.09.2007 16:53

... o "acabalarla" , "keşkelerle" dolu soruların...
... içindeki kısır döngülerin...
... ve o an ...
... hiç bir şey yapamamanın çaresizliği...
... o işte... en acıtanı o...

sengun28
  • Ekle
25 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Nepal
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 24.09.2007 16:54

...ama senin orda oldugunu hep bildiğin...
...ama senin hep hissettiğin...
...ama bir dahası olmayan...
...ama zaten hiç senin olmayan...
...ama senin hep bildiğin...
...ama senin hep hissettiğin...
...ama bir daha sana geri gelmeyecek olan...
...ama buna rağmen gelmeyeceğini bile bile senin beklediğin...
...O İŞTE...O EN ACITANI...

sengun28
  • Ekle
25 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Nepal
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 24.09.2007 16:55

...belki de sadece ÇARESİZLİĞİN...; ...belki de sadece ÇARESİZLİĞİM...;

sengun28
  • Ekle
25 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Nepal
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 24.09.2007 16:55

***...yüreğimi lütfen daha fazla acıtma...!

sengun28
  • Ekle
25 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Nepal
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 24.09.2007 16:56

****DOSTLUK***

EĞER DOSTLUĞUMUZ ZAMAN VE UZAKLIKLA SINIRLIYSA

O YOK DEMEKTİR. ZAMAN VE UZAKLIKLA SINIRLI OLMAYANI

YAŞIYORUZ BİZ. ZAMANI YENİNCE HEP AYNI ANDAYIZ.

UZAKLIGI YENİNCE HEP AYNI YERDEYİZ. ÖYLEYSE HER AN

BİRLİKTE OLACAGIMIZI DÜŞÜNMEDİNİZ Mİ.....?

sengun28
  • Ekle
25 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Nepal
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 24.09.2007 16:57

***BABASININ OĞLU..!!!!***

Birgün, çocuğum doğdu. O dünyaya geldiğinde, yetişmem gereken uçaklar ve ödenmesi gereken faturalarla meşguldüm. Ben uzaklardayken yürümeyi öğrendi. Konuşmayı da öyle.
Ve biraz büyüdüğünde, "Senin gibi olmak istiyorum baba" demeye başladı.
"Ben de büyüyünce senin gibi olacağım."
İşyerine telefon açıp, "Baba, eve ne zaman geleceksin?" diye sorardı ikide bir. "Ne zaman geleceğimi bilmiyorum oğlum. Ama geldiğimde birlikte güzel bir vakit geçireceğimizden emin olabilirsin."
Yıllar öylece geçip gitti. Oğlum on yaşına geldi. Ona güzel bir top aldım.
"Top için teşekkürler baba!" dedi, "Haydi oynayalım."
"Bu hafta sonu tamamlamam gereken işler var" dedim.
"Bugün olmaz, haftaya, tamam mı?" "Tamam" dedi, fakat yüzündeki gülümseme eksilmedi. "Büyüyünce baba" dedi, "ben de senin gibi olmak istiyorum."
Yıllar öylece uçup gitti. Oğlum önce ilkokuldan, sonra liseden, sonra üniversiteden mezun oldu. Bu durumda, başka birçok baba gibi, benim de söylemem gereken birşeyler vardı. "Seninle gurur duyuyorum" oğlum dedim:
"Gel, şöyle biraz oturalım; sana diyeceklerim var."
Başını salladı ve gülümseyerek :
"Arkadaşlara sözüm var baba" dedi.
"Sen arabanın anahtarlarını verebilir misin bana? Sonra görüşürüz, oldu mu?"
Yıllar öylece geçip gitti. Emekli oldum. Artık bol bol vaktim vardı. Oğlum ise başka bir şehirde iyi bir iş bulmuştu, orada yaşıyordu. Bir gün ona telefon ettim.
"Eğer sence de uygunsa, hafta sonu buraya gel de hasret giderelim" dedim.
"Sevinirim baba" dedi. "Bir bakayım, müsait bir vakit bulabilirsem, gelirim. Ama şu sıralar işlerim çok yoğun. Fakat seninle görüşmeyi ben de istiyorum, baba."
"Peki, ne zaman gelirsin oğlum?"
"Ne zaman olur bilmiyorum, baba. Şimdi bir iş görüşmem var, ona yetişmem gerek. Sonra ararım seni. Geldiğimde birlikte güzel vakit geçireceğimizden emin olabilirsin."
Ve telefonu kapattığımda, oğlumun çocukluk hayalini gerçekleştirdiğini anladım. Çocukluk hayalini gerçekleştirdiğini... Örnek aldığı babasına benzediğini... Büyüyünce tıpkı babası gibi olduğunu...

sengun28
  • Ekle
25 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Nepal
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 24.09.2007 16:59

***SEVGİ***

Daha henüz 18 yaşındaydı, ama hayatının sonundaydı. Tedavisi mümkün olmayan ölümcül bir kansere yakalanmış, dert içinde eve kapanmıştı. Sokaga çıkmıyordu. Annesi... Bir de kendisi... O kadardı bütün hayatı...Bir gün fena halde bunaldı, dayanamadı, attı kendini sokağa. Bir yığın vitrinin önünden geçti.

Tam bir CD satan dükkanı da geride bırakmıştı ki, bir an durdu. Geri döndü, kapıdan içeri, gözüne hayal meyal takılan genç kıza bir daha baktı. Kendi yaşlarında harika bir genç kızdı tezgahtar.. Hani ilk bakışta ask derler ya, öyle takılıp kalmıştı işte...İçeri girdi. Kız gülümseyerek koştu ona... "Size nasıl yardım edebilirim" diye...Nasıl bir gülümsemeydi o... Hemen oracıkta sarılıp öpmek istedi kızı... Kekeledi, geveledi, sonra "Evet" diyebildi.. Rastgele bir plağı işaret ederek...
"Evet.. Su CD`yi bana sarar mısınız?" Kız CD`yi aldı, içeri gitti. Az sonra paket edilmiş geri geldi. Aldı paketi, çıktı dükkandan, evine döndü, açmadan dolabına attı. Ertesi sabah gene gitti aynı dükkana. Gene bir CD gösterdi kıza, sardırdı, aldı eve getirdi, attı paketi dolaba, gene açmadan..Günler hep alınıp sardırılan CD`lerle geçti. Kıza aıilmaya bir türlü cesaret edemiyordu. Annesine açıldı sonunda... Annesi "Git konuş oğlum, ne var bunda" dedi. Ertesi sabah bütün cesaretini topladı. Erkenden dükkana gitti. Bir CD seçti. Kız gülerek aldi plağı. Arkaya gitti, paketlemeye.Kız içerdeyken bir kağıda
"Sizinle bir gece çıkabilir miyiz" diye yazdı, altına telefon numarasını ekledi, notu kasanın yanına koydu gizlice.. Sonra paketini alıp kaçtı gene dükkandan... Iki gün sonra evin telefonu çaldı. Anne açtı telefonu. CD dükkanındaki tezgahtar kızdı arayan...

Delikanlıyı istedi. Notunu yeni bulmuştu da. Anne ağlıyordu. "Duymadınız mı" dedi. "Dün kaybettik oğlumu." Cenazeden birkaç gün sonra, anne oğlunun odasına girebildi sonunda..Ortalığa çeki düzen vermeliydi. Dolabı açtı. Oraya atılmış bir yığın açilmamış paket gördü. Paketleri aldı, oğlunun yatağına oturdu ve bir tanesini açtı.Içinde bir CD vardı, bir de minik not.. "Merhaba. Sizi öyle tatlı buldum ki.. Daha yakından tanımak istiyorum. Bir aksam birlikte çıkalım mı. Sevgiler. Jacelyn!." Anne bir paketi daha açtı. Onda da bir CD ve bir not vardı. "Siz gerçekten çok tatlı birisiniz, hadi beni bu gece davet edin, artık. Sevgiler. Jacelyn!" Unutmayın. Düşündüğünüz seyi mutlak söyleyin. Birini seviyorsanız, söyleyin ona. Içinizdekini söylemekten korkmayın. Birisi hakkında ne hissediyorsanız söyleyin ona. Ve hemen söyleyin. Hemen! Çünkü, doğru zamanı bekler ve
"İşte şimdi tam zamani" derseniz, bir bakarsınız çok geç olmuş. Gününüze sahip olun ki, pişmanlıklar yaşamayasınız. Yaşamı yaşanmaya değer yapan şey sevgidir...

sengun28
  • Ekle
25 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Nepal
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 24.09.2007 16:59

***DOSTUN VERDİĞİ ACILARLAN BİLE DERS ALINMALIDIR...

EĞER; VERDİĞİ ACILARI KENDİSİ DE YAŞIYORSA : İŞTE GERÇEK DOST.!

ŞENGÜN

sengun28
  • Ekle
25 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Nepal
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 24.09.2007 17:00

***SEVMEYENLERINI DUSUNUP... ONLARI MUTLU EDECEGINE...................
SEVDIKLERINI VE SEVENLERINI DUSUN... ONLARLA MUTLU OL...........!!!!

ŞENGÜN

sengun28
  • Ekle
25 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Nepal
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 24.09.2007 17:00

***"Belki,

Allah yanlış insanlarla tanışmamızı istedi, doğru insanı tanımadan önce, Böylece en sonunda doğru insanla tanıştığımızda, bu hediyenin ne yüce olduğunu anlamamız için. Belki, bir mutluluk kapısı kapandığında, başkası açılıyordur, fakat böyle zamanlarda kapanan kapıya öyle uzun bakarız ki, bizim için açılan diğer kapıyı görmeyiz bile. Belki, En iyi arkadaşlık, sallanan bir koltukta beraber sallandığınız, tek bir kelime etmediğiniz ve giderken bunun hayatınızdaki en iyi sohbet olduğunu düşündüğünüz kişilerde saklıdır. Belki, elimizde olanın kıymetini kaybettiğimizde anladığımız doğru olabilir, fakat elimize gelene kadar neler kaçırdığımızın farkına varamadığımız da doğrudur. Görünüşe aldanmayın; kandırıcı olabilir. Zenginliğe aldanmayın;
yok olur gidebilir. Sizi güldüren birini seçin çünkü karanlık bir günü aydınlatan tek şey, bir gülümsemedir. Kalbinizi gülümsetebilen birini bulun.
Evet arkadaşlık sonunda sessizliği bile paylaşabilmek ve bundan rahatsız olmamaktır. Ve sizi gülümsettiren birinin olabilmesi hayatınızda en buyuk nimetlerdendir. Mutluluk; ağlayanlar, incinenler, araştırma yapanlar ve çabalayanlar için vardır, çünkü böyle insanlar hayatlarına giren her insanın önemini takdir edenlerdir. Daima kendinizi başkalarının ayakkabılarına koyun. Eğer ayaklarınız acıyorsa, o kişininkiler de acıyordur. En mutlu kişiler, herşeyin en iyisine sahip olanlar değildir, onlar karşılarına çıkan herşeyin değerini en iyi bilenlerdir. Birine sevginizin tümünü sunmak, asla sizi de aynı şekilde seveceğinin garantisi değildir. Sevgiye karşılık beklemeyin; sadece sevginin karşınızdakinin kalbinde büyümesini bekleyin; fakat
olmazsa da, sizin kalbinizde büyüdüğüne emin olun. Sizi tatlı kılacak kadar yeterli mutluluğunuz olsun, güçlü kılacak kadar acı deneyiminiz, insan kılacak kadar üzüntünüz, ve sizi mutlu kılmaya yetecek kadar umudunuz olsun"

sengun28
  • Ekle
25 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Nepal
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 24.09.2007 17:02

***BİR FIKRA...:

NASREDDİN HOCA NIN EVİ SOYULMUŞ... KONU KOMŞU TOPLANMIŞLAR; VERYANSIN HOCA YA:

-ADAM SAĞLAM BİR KAPI TAKTIRIR BE HOCAM...!
-ŞU ESKİ KİLİTLERİ DE DEĞİŞTİRMEDİN...!
-PENCERELER DE PEK ALÇAKMIŞ YAAA...!
-KOSKOCA HOCA NIN KAPISINDA BİR ÇOMAR BİLE YOK...!

NASREDDİN HOCA NIN SABRI TAŞAR.. VE DER Kİ:

-YAHU ARKADAŞLAR...! HEP BENİ SUÇLUYORSUNUZ...!
HIRSIZIN HİÇ Mİ SUÇU YOK...???????????

sengun28
  • Ekle
25 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Nepal
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 24.09.2007 17:02

***Eğer bir insan üniversiteden çıktıktan sonra, öğreneceği daha çok şey olduğunu öğrenebilmişse, yüksek öğrenim yapmanın bir zararı yoktur.
(W. Longfellow)

sengun28
  • Ekle
25 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Nepal
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 24.09.2007 17:03

Az korkun, çok ümit edin;
Az yiyin, çok çiğneyin;
Az konuşun, çok şey ifade edin;
Az kızın, çok sevin;
İyi şeyler sizindir...
(Lord Fischer)

sengun28
  • Ekle
25 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Nepal
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 24.09.2007 17:05

Söylediklerinize dikkat edin; düşüncelere dönüşür...
Düşüncelerinize dikkat edin; duygularınıza dönüşür...
Duygularınıza dikkat edin; davranışlarınıza dönüşür...
Davranışlarınıza dikkat edin; alışkanlıklarınıza dönüşür...
Alışkanlıklarınıza dikkat edin; değerlerinize dönüşür...
Değerlerinize dikkat edin; karakterinize dönüşür...
Karakterinize dikkat edin; kaderinize dönüşür...
(Mahatma Ghandi )

[1] [2] [3] ... [1282] [1283] [1284]
Arkadas.Com forum kuralları için tıklayın...           

KAPAT

Sınırsız Kullan