süper üye ol sınırsızca kullan

Arama
  • Gelişmiş Arama
  • Standart Arama

Hızlı Arama
  • Son 25 Bayan
  • Son 25 Erkek
  • Online Bayanlar
  • Online Erkekler
  • Bugün Doğan 25 Bayan
  • Bugün Doğan 25 Erkek
  • Arkadaş Listem
  • Engelleme Listem
  • Forum Ara
  • Takip Listem
  • Yeni Grup Aç
  • Gruplarımı Göster
  • Grup Kategorileri
  • Grup Ara
  • Yardım

Grupları Listele
  • Alfabetik Sırada
  • Açılış Tarihine Göre
  • Üye Sayısına Göre
  • Yazılan Mesaj Sayısına Göre
  • Profilimi Göster
  • Üyelik Bilgilerimi Değiştir
  • Özelliklerim
  • İstatistiklerim
  • Üyeliğimi Uzat

Profilimi Güncelle
  • Temel Bilgiler
  • Fotoğraf Ekle / Düzenle
  • Benim Durumum
  • Ne Arıyorum
  • Fiziksel Özelliklerim
  • Yaşam Tarzım
  • En Sevdiklerim
  • Kişilik Özelliklerim

Profil Ayarlarım
  • Ayarlarım

Artık Üye Fotoğraflarını
Oyluyoruz
Şu an sizin fotoğraflarınız
oylanıyor olabilir!
Üyelerimizden Gelenler
Arkadas.Com ' un pekiştirdiği dostluklar
LaVinYaDan-Nagmele® Grubu
Devamı için tıklayınız

F o r u m

Tüm Forumlar
   Yaşam
   Din ve İnanç
   EFENDİMİZİN DÜNYAYA TEŞRİFİ

Bu yazıya sizde mesajınızı ekleyebilirsiniz
Gönderen Mesaj
pretty_girl
  • Ekle
33 yaşında / Bayan
Yurtdışı
Sri Lanka
Aktif Toplam Yazı : 239
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 23.05.2007 23:55

Resul-i Ekrem Efendimizin Dünyaya Teşrifleri

Yeryüzünü manevi bir karanlık kaplamıştı.

Mevcudat, beşerin zulüm ve vahşetinden adeta mateme bürünmüştü. Gözyaşı döken gözler değil, ruh ve kalblerdi. Kalp ve ruhların keder, elem ve gözyaşına alem de iştirak etmiş, sanki umumi yas ilan edilmişti.

Yeryüzü saadetin, sevincin, huzurun kaynağı olan "Tevhid" inancından mahrumdu. Küfür ve şirk fırtınası ruh ve kalbleri kasıp kavurmuştu. Gönüllerde tek mabud yerine, birçok batıl ilahlar yer almıştı. Hakiki sahibini arayan ruhların feryadı ortalığı çınlatıyordu.

İnsanlar birbirini yiyen canavarlar misali vahşileşmiş; küfür şirk, cehalet ve zulüm bataklığında boğulmaya yüz tutmuşlardı. Zalimin zulüm kamçısı altında mazlum inim inim inler hale gelmişti.

Alem mahzun, varlıklar mahzun, gönüller mahzun ve simalar mahzundu. Akıl, ruh ve kalpleri manevi kıskacı altına alıp olanca kuvvetiyle sıkan bu küfür ve şirke, bu dalalet ve cehalete, bu hüzün ve sıkıntıya beşerin daha fazla katlanmasına Allah’ın sonsuz merhameti elbette müsaade edemezdi. Bütün bunlara son verecek zatı şefkat ve merhametinin bir eseri olarak elbette gönderecekti.

İşte, o zat geliyordu. Dünyanın manevi şeklini beraberinde getirdiği nur ile değiştirecek eşsiz insan, Allah’ın son peygamberi geliyordu. Cin ve inse ebedi saadetin yolunu gösterecek Hazret-i Muhammed (a.s.v.) geliyordu.

Kainat, hürmet ve haşyet içinde efendisini beklemekte idi. Her varlık, kendisine mahsus diliyle, hal ve hareketiyle bu emsalsiz insana hoşamedide bulunmak üzere sevinç içinde hazır durumda idi.

Tarih Miladî 571, Nisan ayının yirmisi; Fil Vak’asından elli veya elli beş gece sonra. Kameri aylardan Rebiülevvel ayının on ikinci gecesi.

Mekke’de mütevazi bir ev, günlerden Pazartesi... Vakit, vakitlerin sultanı, seher vakti. Bu mütevazi evde ve bu eşsiz vakitte muazzam ve eşsiz bir hadise vuku buldu: Kainatın Efendisi Hazret-i Muhammed Sallallahü Aleyhi Vesellem dünyaya gözlerini açtı.

Bu göz açışla birlikte alem, sanki birden elem ve matemini unutarak sürura gark oldu. Karanlıklar anında nurla yırtılıverdi. Kainat sevinç ve heyecan içinde adeta,

"Doğdu ol saatte, ol Sultan-ı Dîn

Nura gark oldu semavat ü zemin"

diye haykırdı.

Annesinin dilinden

Yeryüzünde hiçbir anneye nasip olmayan eşsiz şerefe mazhar kılınan aziz anne, Hz. Amine, o mes’ud anı şöyle anlatır:

"Hamileliğimin altıncı ayında bir gece rüyada karşıma bir zat çıkıp dedi ki: ‘Ya Amine! Bil ki, sen alemlerin hayrına hamilesin. Doğurunca ismini Muhammed koy ve halini hiç kimseye açma!’

"Derken doğum zamanı gelmişti. Kayınbabam Abdülmuttalib Kabe’yi tavafa gitmişti. Evdeydim. Birden kulağıma müthiş bir ses geldi. Korkudan eriyecek gibi oldum. Bir de ne göreyim? Bir beyaz kuş peydahlanıp yanıma geldi ve kanadıyla arkamı sıvadı. O andan itibaren bende korku, kaygı adına hiçbir şey kalmadı.

"Yanıma bir göz attım. Bana bir ak kase içinde şerbet sunuyorlar. Kaseyi dikip içer içmez, beni bir nur [denizi] sardı.

"Ve Muhammed dünyaya geldi..."

Aziz anne doğum sonrasını ise şöyle anlatır:

"Gördüm ki, doğuda bir bayrak, batıda bir bayrak ve Kabe’nin üstünde bir bayrak. Doğum tamamlanmıştı. Yavruya baktım. Secdede, parmağını da göğe kaldırmış. Hemen bir ak bulut inip yavruyu kundakladı ve kapladı. Bir ses işittim: ‘Doğuları ve batıları dolaştırın, deryaları gezdirin, ta ki mahluklar Muhammed’i ismiyle, sıfatıyla, suretiyle tanısınlar.’

"Biraz sonra bulut gözden kaybolup gitti."

Aynı gece Hz. Amine bir nur görmüş ve bu nurun aydınlığında Şam’ın saray ve köşklerini seyretmiştir.

pretty_girl
  • Ekle
33 yaşında / Bayan
Yurtdışı
Sri Lanka
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 23.05.2007 23:59

ŞEHADET en büyük AŞK.......ŞEHİT en büyük AŞIK ise.......KENDİMİ YOLUNA ADIYORUM YA RESULALLAH

SUNTA
  • Ekle
50 yaşında / Erkek
Beşiktaş
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 551
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 24.05.2007 00:08

resuralllah yol göstericimiz tamam da.
canımızı ALLAH yoluna adasak...

pretty_girl
  • Ekle
33 yaşında / Bayan
Yurtdışı
Sri Lanka
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 14.06.2007 00:13

Güllere vurgunum güllere sevdalı,
Bana güller derin kırmızı güller verin
Kan rengi hüzünlü şehit edalı,

Güller ağlar bana bu derdi güller anlar
Bana güllerimi güllerimi verin

Gül yüzlü şehadet gülleri derin,
Gül kokulu yâre, yâre gönderin
ölsem ölsem yine dirilsem derim,

Bana güllerimi güllerimi verin

Gün olur yaprağı düşer güllerin,
Bu can ten evinden çıkar giderim
Sevdam güle döner ben de gülerim,

Bana güllerimi güllerimi verin....

pretty_girl
  • Ekle
33 yaşında / Bayan
Yurtdışı
Sri Lanka
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 14.06.2007 00:18

Yüreğime gel ya MUHAMMED! Misafirlerin en azizi, en güzeli! En mübareği ve en mukaddesi! Misafirlerin gülü, en güler yüzlüsü, en güldüren yüzlüsü, güllerin kendisinden güzellik ve ilham aldığı, gül Yüzlü ve Gül Yürekli Nebi... Gel Gel ve Gülle Donat Kalbimi...

pretty_girl
  • Ekle
33 yaşında / Bayan
Yurtdışı
Sri Lanka
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 14.06.2007 00:21

GÜLLERIN EFENDISI

Yıldızları da Al Yanına
Güllerin efendisi
Bir haber sal şu aşığına
Ümmetin sevgilisi
Ayağında toz olurum
Yürüdüğün yol olurum
Sen iste ey sevgili
Ömür boyu kölen olurum
Sevdalıları al yanına
Güllerin efendisi
Bir ümit yak şu aşığına
Ümmetin sevgilisi
Ayağında toz olurum
Yürüdüğün yol olurum
Sen iste ey sevgili
Ömür boyu kölen olurum

pretty_girl
  • Ekle
33 yaşında / Bayan
Yurtdışı
Sri Lanka
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 17.04.2009 20:07

GEL EY BAHTIMIZI GÜLE DÖNDÜREN HABERCİ...

Gel ey günlüklerde yığın yığın gözyaşlarıyla kararan bahtımızı Gül’e döndüren Haberci...

Gel ey, sevgilerinden sıyrıkardes vicdanları mor salkımlı zamanlarda kurtuluşa ulaştıracak Elçi...

Şafaklarına kırağı düşmüş aldanışları pişmanlıkla yuyup yıkayan ihtiyar adamlar ve genç kızlar için gel,

aşksızlığının kör akşamlarını mezar taşlarında tekrar be tekrar okuyan dolunaylar ve yıldızlar için gel.

Yıldızlarına uyabilelim diye bizi şevklendirmek ve şavklandırmak için de gel;

birimizi birimize sevdirmek, birimizle birimizi sevindirmek için de gel...

Mekanların daraldığı ve zamanların dürüldüğü depremler gibi gel ve titret içimizi Sevgili...

Ta ki bülbüller bir Gül için söylesin en müstesna şarkılarını:

Kâşki sevdiğimi sevse kamu halkı cihân
Sözümüz cümle hemân kıssai cânân olsa

"Gül`e söz verelim, defterimizdeki karaları aklamak için... Gül`ü sevdiğimizi söyleyelim, içimizdeki kirleri paklamak için..."

[1]
Arkadas.Com forum kuralları için tıklayın...           

KAPAT

Sınırsız Kullan