süper üye ol sınırsızca kullan

Arama
  • Gelişmiş Arama
  • Standart Arama

Hızlı Arama
  • Son 25 Bayan
  • Son 25 Erkek
  • Online Bayanlar
  • Online Erkekler
  • Bugün Doğan 25 Bayan
  • Bugün Doğan 25 Erkek
  • Arkadaş Listem
  • Engelleme Listem
  • Forum Ara
  • Takip Listem
  • Yeni Grup Aç
  • Gruplarımı Göster
  • Grup Kategorileri
  • Grup Ara
  • Yardım

Grupları Listele
  • Alfabetik Sırada
  • Açılış Tarihine Göre
  • Üye Sayısına Göre
  • Yazılan Mesaj Sayısına Göre
  • Profilimi Göster
  • Üyelik Bilgilerimi Değiştir
  • Özelliklerim
  • İstatistiklerim
  • Üyeliğimi Uzat

Profilimi Güncelle
  • Temel Bilgiler
  • Fotoğraf Ekle / Düzenle
  • Benim Durumum
  • Ne Arıyorum
  • Fiziksel Özelliklerim
  • Yaşam Tarzım
  • En Sevdiklerim
  • Kişilik Özelliklerim

Profil Ayarlarım
  • Ayarlarım

Artık Üye Fotoğraflarını
Oyluyoruz
Şu an sizin fotoğraflarınız
oylanıyor olabilir!
Üyelerimizden Gelenler
Arkadas.Com ' un pekiştirdiği dostluklar
LaVinYaDan-Nagmele® Grubu
Devamı için tıklayınız

F o r u m

Tüm Forumlar
   Yaşam
   Tarih
   EZAN SESİNE HASRETİZ

DMR36 Rotaciz Forum başlığına yazı ekledi - (20:13:13)
DMR36 Rotaciz Forum başlığına yazı ekledi - (20:24:08)
DMR36 Rotaciz Forum başlığına yazı ekledi - (20:25:17)
DMR36 Rotaciz Forum başlığına yazı ekledi - (20:31:11)
DMR36 Rotaciz Forum başlığına yazı ekledi - (20:38:39)
DMR36 Rotaciz Forum başlığına yazı ekledi - (20:50:04)
DMR36 Rotaciz Forum başlığına yazı ekledi - (20:57:08)
DMR36 Rotaciz Forum başlığına yazı ekledi - (21:11:04)
DMR36 Rotaciz Forum başlığına yazı ekledi - (21:40:49)
DMR36 Rotaciz Forum başlığına yazı ekledi - (21:42:48)
DMR36 Rotaciz Forum başlığına yazı ekledi - (21:44:24)
DMR36 Rotaciz Forum başlığına yazı ekledi - (21:49:30)
mavisever_222 Rotaciz Forum başlığına yazı ekledi - (22:04:09)
BENSELMAN Rotaciz Forum başlığına yazı ekledi - (22:41:23)
BENSELMAN Rotaciz Forum başlığına yazı ekledi - (22:47:02)
BENSELMAN DİNLENİLEN ŞARKILAR Forum başlığına yazı ekledi - (22:48:57)
BENSELMAN DİNLENİLEN ŞARKILAR Forum başlığına yazı ekledi - (22:49:52)
BENSELMAN İNLEYEN NAĞMELER... Forum başlığına yazı ekledi - (22:59:58)
DMR36 İNLEYEN NAĞMELER... Forum başlığına yazı ekledi - (23:05:23)
DMR36 DİNLENİLEN ŞARKILAR Forum başlığına yazı ekledi - (23:08:49)
DMR36 Rotaciz Forum başlığına yazı ekledi - (23:09:58)
DMR36 Rotaciz Forum başlığına yazı ekledi - (23:12:06)
DMR36 Rotaciz Forum başlığına yazı ekledi - (23:13:05)
DMR36 Rotaciz Forum başlığına yazı ekledi - (23:14:58)
DMR36 Rotaciz Forum başlığına yazı ekledi - (23:18:28)
DMR36 Rotaciz Forum başlığına yazı ekledi - (23:19:44)
DMR36 Rotaciz Forum başlığına yazı ekledi - (23:20:43)
DMR36 Rotaciz Forum başlığına yazı ekledi - (23:23:25)
DMR36 Rotaciz Forum başlığına yazı ekledi - (23:23:53)
DMR36 Rotaciz Forum başlığına yazı ekledi - (23:24:27)
DMR36 Rotaciz Forum başlığına yazı ekledi - (23:25:20)
DMR36 Rotaciz Forum başlığına yazı ekledi - (23:27:11)
DMR36 Rotaciz Forum başlığına yazı ekledi - (23:28:37)
DMR36 Rotaciz Forum başlığına yazı ekledi - (23:30:54)
DMR36 BENSELMAN adlı üyeye dikkat. Forum başlığına yazı ekledi - (23:32:29)
DMR36 Rotaciz Forum başlığına yazı ekledi - (23:34:39)
DMR36 Rotaciz Forum başlığına yazı ekledi - (23:38:08)
DMR36 Rotaciz Forum başlığına yazı ekledi - (23:39:39)
DMR36 Rotaciz Forum başlığına yazı ekledi - (23:52:44)
DMR36 Rotaciz Forum başlığına yazı ekledi - (23:54:43)
DMR36 BENSELMAN adlı üyeye dikkat. Forum başlığına yazı ekledi - (23:58:03)
DMR36 BENSELMAN adlı üyeye dikkat. Forum başlığına yazı ekledi - (00:00:14)
DMR36 Rotaciz Forum başlığına yazı ekledi - (00:00:57)
DMR36 Rotaciz Forum başlığına yazı ekledi - (00:03:19)
DMR36 Rotaciz Forum başlığına yazı ekledi - (00:07:18)
DMR36 Rotaciz Forum başlığına yazı ekledi - (00:10:24)
DMR36 Rotaciz Forum başlığına yazı ekledi - (00:11:32)
DMR36 Rotaciz Forum başlığına yazı ekledi - (00:14:31)
DMR36 Rotaciz Forum başlığına yazı ekledi - (00:15:20)
DMR36 ***_HAYAL KAHVESİ_*** Forum başlığına yazı ekledi - (00:18:36)

Bu yazıya sizde mesajınızı ekleyebilirsiniz
Gönderen Mesaj
xangerx
  • Ekle
38 yaşında / Erkek
Kadıköy
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 8
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 16.10.2005 15:33

bu memlekette din konuşmak din ile ilgili bir konuda karar vermek üstelik birde bu konu siyasiler tarafından açılmışsa hayli zorlu ve tehlikelidir. biranda kimi aklıevveller tarafından dinsizlikle suçlanabilirsin. kardeş nickinin yanında Rize yazıyor. İstanbulu ne kadar biliyorsun bilmiyorum. ama Göztepe Parkı o hoyratça yok edilmiş İstanbul un nefes alınabilecek güzel bir semt bahçesidir. ille cami yapılacaksa oraya yapılmasına ne gerek var? ya da böyle tartışmalara girmeye? zaten barbarlıktan, geri kalmışlıktan bir türlü kurtulamıyoruz. 50 yılda güzelim İstanbulun içine ettik. ne ağaç kaldı ne nefes alacak bir yer ne de deniz ne balık kaldı ne de o güzelim yıldızlar. ayrıca o çevrede sadece Galippaşa ve Selamiçeşme Camileri mi var. sadece Kadıköy sahilinde 3 tane tarihi cami var. bunlar Selamiçeşme ye en fazla 1 kim ötededir. Ayriyetten minibüs yolu üzerinde ve Bağdat Caddesi üzerinde pek çok cami var. ama tabi ki bir semtte az cami olabilir. talep karşılanmıyorsa yenisi yapılabilir. ama bende şunu sorarım o zaman bu ülkede çocuklar cumadan cumaya bayramdan bayrama değil hergün okula gidiyor. yöneticiler niçin yeterli okul yapmanın öğretmen açığı kapatmanın yoluna gitmiyor? ya da şu koskoca İstanbul da kaç tane adam gibi kütüphane var? halkın yararlandığı? ben sana söyleyeyim 3 tane. Beyazıt Kütüphanesi, İstanbul Kitaplığı ve İstanbul Üni. Kütüphanesi. Bana bir tane Anadolu yakasında kütüphane gösterebilirler mi? halk kütüphanesi dedikleri garabetleri değil adam gibi...

eee nedir yani?

Yarın bir savaş çıkar Arap-İsrail Savaşı`n da olduğu gibi göçerdirler seni olur biter!!!

Istemihan
  • Ekle
34 yaşında / Erkek
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 4
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 16.10.2005 16:40

Semtin eğer böye bir ihticayı varsa kesinlikle karşılanmalı, ancak xangerx arkadaşın dediği gibi güzelim parkın yıkılmasına gerek olmamalı. Koskoca semtte illaki bu ihtiyacı karşılamak üzere camii inşa edilebilecek bir arsa vardır... Daha sakin düşünmek gerekir bu hadiseyi....

ezdad
  • Ekle
43 yaşında / Erkek
Beyoğlu
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 100
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 16.10.2005 22:32

xangerix meseleleri bir birine karıştırmışsın sanki.....
Belediye başkanına cami yap denmiyor , dikkatini çekerim , " cami yapıcaz bize yer göster " deniyor , okulu yapmak ise halkın değil devletin vazifesi , ha halka diyebilirsin " kardeşim okullar yetmiyor , niçin okul değilde cami " ben ona bir şey demem , fakat halk herhalde cami yapmak istediğinde yer göstermeyen belediye başkanını " yöneticiler niçin okul yapmayada çare bulmuyor " diye bir savunma olmaz olmamalı , bence yanlış bir kıyas.....
Ve aynı belediye başkanının yeşil alana benzinci açılmasına izin vermesini ne ile telif tevil etmek lazım ? benzinciye gelince " yap " camiye gelince " duuur , yeşil alan yapamazsın " şimdi birazcık kafası çalışan adam bu konuda ne düşünür ?

marxizm
  • Ekle
29 yaşında / Erkek
Çankaya
Ankara
Aktif Toplam Yazı : 9
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 16.10.2005 23:16

Akp nin zihniyeti 300 haneli köye 1500 kişilik cami yapanların zihniyetidir.Ülkemizde gereksiz yere camiler olduğu aşikardır.Kimse inkar edemez.Ayrıca cami israfı da.Memleketin başka sorunu yok mu.Bu mudur ülkenin temel gündemi.Tabi insanların açlığını ve yoksulluğunu sorgulamamaları için daha fazla cami daha fazla imam hatip lisesi.12 Eylül cuntası da böyle yapmamışmıydı.Şimdi gençliğin haline bakın.Kaçı ülke meseleleriye ilgileniyor.Bi yandan abd nin ırak savaşına askeri mühimmat yardımında bulunup müslüman kanı dökülmesine çanak tutacaksın ama kendi ülkene gelince gelecek seçimleri hatırlayıp dini duygular üzerinden oy avcılığı yapacaksın.Yok öyle yapma.Bu ülke bu tip politikalardan ve politikacılardan çok çekti.

xangerx
  • Ekle
38 yaşında / Erkek
Kadıköy
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 16.10.2005 23:28

ezdad benim derdim marxizm in de belirttiği gibi zihniyetle. Erdoğan Avrupa ya gittiğinde birazda okul açın demişti. demek ki parti liderlerinde ya da önderlerinde bir zihniyet değişimi var. ben cami yapılmasında demiyorum. bu konuda aklıselim yazılarda yayınlandı mesela Fehmi Koru. Belediye Başkanına seslendi bir yazısında seçimden önce söz verdiğin gibi semt meclisleri aç dedi. Göztepe de sandıklar kur semt halkı karar versin dedi. parka cami yapılmasına değil! cami yapılmasına! yani İstemihan ında dediği gibi uygun bir yere cami yapılabilir şayet gerekiyorsa.

ezdad
  • Ekle
43 yaşında / Erkek
Beyoğlu
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 17.10.2005 18:29

xangerix kardeşim....
Demek derdin bu zihniyetle....yani 300 haneli köyle 1500 kişilik cami yapmak yanlış bir şey.....
Dur şu solcuların yanlış diyerek karşı çıktıkları şeylere bir bakalım : Boğaz köprüsü , vatan caddesi " buraya uçakmı inecek ? niye bu kadar geniş", otoyollar ....Memlekete bir çivi çakmamış adamlar , çivi çakanlarada karşı çıkıyorlar....
Evet o zihniyete göre 300 haneli köye 1500 kişilik bir cami yapmayacaksın , çünkü o köyün nüfusu hiç artmaz , çünkü o köy hep öyle sabit kalır , o köye 100 kişilik cami yeter , nüfus arttığında ise yıkarsın onu yaparsın 1000 kişilik , baktın oda yetmedi , onuda yıkarsın yaparsın 3000 kişilik , tabii elalem sanayi devrimini yapar , uzaya çıkar , sende böyle yapıp yıktığın yerleri eserleri seyredip durursun......
Yahu kardeşim , şu caminin karşısına okul koyma işinden vazgeçin önce , sonra halkın ibadet yeri istemesini bile hemen siyasetle işkillendirmeyin , size göre herşey siyaset , ama öyle değil işte.....Ondan sonra ben sizlerin samimiyetine inanacağım......Parka cami yapılamaz niye çünkü yeşil alan , aynı yeşil alana benzinci açılabiliyor....
amma camiye gelince niçin yok ben onu öğrenmek istiyorum , parka cami yapılsın demiyorumki , çifte standarda dikkat çekiyorum . Sonrada sol niye böyle estek köstek......
Sol bu kafada gittiği sürece , bir arpa mesafe alamaz benden söylemesi.......

xangerx
  • Ekle
38 yaşında / Erkek
Kadıköy
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 17.10.2005 22:49

valla ezdad kardeşim sen benim ne cins bir kafaya sahip olduğumu bildiğin için ben birşey demeyeceğim ama istersen bu konuyu özelde bol bol konuşuruz.

ezdad
  • Ekle
43 yaşında / Erkek
Beyoğlu
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 17.10.2005 23:13

Dostum kusura bakma ilk başta senin adını yazdım fakat yazının devamı marxisteydi .....
Seni biliyorum merak etme.....

hayyam68
  • Ekle
36 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Venezuela
Aktif Toplam Yazı : 359
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 18.10.2005 04:50

şimdi bu konuya yazacaktım ama belkide dinsel bir polemiğe girecek diye girmemiştim :) ama bir kaç fikrimi açıklamam gerek....

ben bu başlıgı 2 gün önce ``vakit`` gazetesi aldıgımda okumuştum haber aynı ``ezan sesine hasretiz`` yani ben bunu okudum ..

şimdi başlık tartışılır yani mantıken ezan sesine hasretiz demek abartmadan başka bir şey degil ki yani gerçekten böyle yani benim duydugum ezanı günde 5 vakit herkes duyuyor acaba birileri duymuyormu ? veya birileri ezanın okunmasını engelledi de bunu haber yapıp hasretiz demeyemi çalıştı yani bu başlık yanlı ve abartmadır ..gazetenin inancı görüşü dogrultusunda elbet onlara göre haklı ama toplumun genel içerigine baktıgınız zaman ezan sesine hasretiz gibi bir kaide yok....

kanımca göztepe parkına camii yapılması gereksiz
vatandaş tepkili degil kadıköye gidip nabız yoklamak gerek yurttaşların sesine bakmak gerekecek....
kadıköy belediye başkanı izin vermiyor buna gerekçe olarak çevre düzeninin bozulacagını belirtiyor oraya yakın
100 metre ilerde cami var göztepe parkı park olarak kalmasını isteyen bir çok yurttaşta var onlarada olanak verilmesi gerekecek....

ayrıca cami yapılmamasını istemeyenlerin kimliğine
dinsiz
cami yapılmasını isteyenlerede farklı bakılmaması gerek

kadıköy belediye başkanı o mekanın yetkili kişisi ona bakmak gerek.....

ezdad
  • Ekle
43 yaşında / Erkek
Beyoğlu
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 18.10.2005 17:28

O mekanın yetkili kişisi çifte standart içinde.....
Yeşil alana benzinci ruhsatı verirken , camiye gelince izin vermiyor.....
Eğer çevrecilik , düzen ve yeşil alan muhafazası ise esas maksat , benzinciye niçin izin veriliyor.....?
Gazeteler elbette olayları abartarak verirler - kurban bayramında denizi kırmızıya boyayıp kan kızılı ! diye manşet atan sefilleri unutmadık- fakat ortada bir çifte standart var , ve kadıköy ün yetkili kişisi yapıyor bu çifte standardı.....

hayyam68
  • Ekle
36 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Venezuela
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 19.10.2005 14:06

SEVGİLİ EZDAD kadıköyün yetkili kişisi bence çifte standart içeriginde degil konu ayrıntı ve oradaki duruma bakmak gerekecek....benim bu konu hakkında gazete başlıgının abartısı diyerek başladım sen ise bana kurban örnegi vermişsin.... ya ezdad kurbanda yollarda bilinçsizce kesen vatandaşlar yokmuydu haberlerde izlemedikmi bunları hatta bunlar hakkında çıkartılan kurban kesim yerleri çevre düzenlemesi olarak son yıllarda yapılmadımı ? hatta deniz kıyısında sahilde kesen vatandaşlarımız bile yokmuydu ? bunu haber yapıp başlıga taşımak ne kadar sefaletlik örnegidir ?düşünülmesi gerekir....

camiye gelince izin vermiyor aşaması degil gerekçe yeşil alanın bozulmaması.... yani orada bir cami karşıtlılıgı yok zoraki cami karşıtlılıgı anlayan varsa orasını bilemem arkadaşım.....

hayyam68
  • Ekle
36 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Venezuela
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 19.10.2005 15:19

güzel kardeşim türkiyede gündem ihtiyacı olmayan bir yerde camiiye mi kaldı ?

hayyam68
  • Ekle
36 yaşında / Erkek
Yurtdışı
Venezuela
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 19.10.2005 15:32

bir kere bu konuyu din düşmanlıgı camii düşmanlıgı olarak görenleri anlamıyorum...şu yaptıgınız araştırmayı başka alanlarda da genişletip camii hariç varsa başka sosyal konular mesela camiiden önce yazabilirdiniz ? öyle degilmi ? mesela bir okul için girişiminiz oldumu aynısını okul bekleyen bir çok yer var onlar içinde bu hassasiyeti gösteriyormusunuz ? camii ihtiyaç olunuyorda yeşil alanın imarına bakmadan din düşmanlıgı lanse ediliyorda okul için bekleyen bir çok yerlere neden bu kadar hassas olunmuyor ? (genel olarak )

ayrıca camii derken günde kaç kişi ortalama kaç camiye kaç vatandaş düşüyor bunu araştırdınızmı ?
veya arştırma sonucunda camiye gitmeyenleride cami düşmanı veya din düşmanı olarakmı görüyorsunuz ?

veya KADIKÖY BELEDİYESİNİN RESMİ NET SİTESİNDEN BİR HABERE NEDEN YER VERMİYORSUNUZ MESELA HABER ŞU :

Kadıköy Belediyesi Ramazan hazırlıklarını tamamladı. Her yıl meydanlara çadır kurmak yerine aşevinde pişirilen sıcak yemekleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı hedefleyen Kadıköy Belediyesi Küçükbakkalköy’deki aşevinde pişirilecek yemekleri 5 bin kişiye dağıtacak. Kadıköy Belediyesi Sosyal İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı İnci Beşpınar, 10 ayrı mahallede sıcak yemek dağıtılacağını söyledi. Beşpınar şöyle konuştu:
“Kadıköy Belediyesi olarak meydanlara çadır kurma fikrine sıcak bakmıyoruz. Çünkü buralara yalnızca işten çıkıp iftara yetişemeyecek durumdaki vatandaşlar geliyor. Çoğu zamanda uzak mahallelerde oturan gerçek ihtiyaç sahipleri yaşlılar, kadınlar ve çocuklar gidemiyor. Biz belediye olarak bağışçılardan topladığımız yardımlarla Küçükbakkalköy deki aşevimizde gönüllü kadınlarımız bir araya gelip 3 çeşit sıcak yemek pişirmesini sağlıyoruz. Pişen yemekleri araçlarımızla 10 ayrı mahallemize götürüp oradaki Aile Danışma Merkezlerinde tencereleriyle bekleyen vatandaşlarımıza ulaştırıyoruz. Yemeği alan kadınımız tenceresiyle evine götürüp, çocuklarıyla birlikte kendi sofrasında yiyor. Böylece kimse rencide olmuyor. Evinden çıkamayacak durumdaki yaşlı ve kadınlarda faydalanmış oluyor”
Kadıköy Belediyesi sıcak yemek dağıtımını ramazan boyunca Küçükbakkalköy, Yenisahra, Dumlupınar, Eğitim, Barbaros, Kayışdağı, Atatürk, İnönü, İçerenköy, Fikirtepe mahallelerinde sürdürecek.

bu neden görülmüyor kadıköy belediyesinin din düşmanlıgına ? !!!!!!!

ezdad
  • Ekle
43 yaşında / Erkek
Beyoğlu
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 19.10.2005 20:19

Hayyam kardeşim....
Klasik sol savunma refleksi.....
Birileri camiden sözetti ya , hemen karşısına okulu koyacaksınız değilmi ?
O zaman bende sana sorayım , türkiyede kişi başına düşen kıraathane sayısı kaç tane ? - Cami kıraathane karşılaştırması yapmak bile abeste ben genede sorayım - kıraathaleler gibi tenbel dedikodu yuvalarını engellemek için emekçiler ne yapmışlar bugüne kadar ? Okul için ne yapmış emekçiler ? Dindar vatandaş kesesinden arttırarak cami yaptırıyor , sevgili saygıdeğer sol görüşlü vatanadaşlarımızda örgütlensinler , başka konularda örgütlenmeyi çok iyi bildikleri gibi bu konudada örgütlensinler , eksik olan okul açığınıda bir zahmet onlar karşılasınlar , halka " okul lazım , siz cami yapıyorsunuz " diye verecekleri öğütleride kendilerine saklasınlar......Madem çözüm bekleyen sorunlar var sol görüşlü vatandaşlarımızda el atsınlar , en kolay iştir oturduğu yerden eleştirmek milleti......Biraz gayret göstersinler bu konuda yoksa faaliyetteki insanlara - onu yapmayın bunu yapın - gibi akıl vermelerin modası ve zamanı geçti kardeşim......
Hem türkiyedeki cami açığını namazla haşır neşir olan insanlar anlar bilir , sizler nereden bileceksinizki ? Tanımadığınız bir muhitte namaz vakti geçerken kaç kere fıldır fıldır cami arayarak kan ter içinde kaldınızki ?

xangerx
  • Ekle
38 yaşında / Erkek
Kadıköy
İstanbul
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 19.10.2005 22:36

daha ben yorum yapmam bu konuda. en basta dediğim gibi konu geldi dayandı cami düşmanlığına yani din düşmanlığına!

[1] [2]
Arkadas.Com forum kuralları için tıklayın...           

KAPAT

Sınırsız Kullan