Arama
  • Gelişmiş Arama
  • Standart Arama

Hızlı Arama
  • Son 25 Bayan
  • Son 25 Erkek
  • Online Bayanlar
  • Online Erkekler
  • Bugün Doğan 25 Bayan
  • Bugün Doğan 25 Erkek
  • Arkadaş Listem
  • Engelleme Listem
  • Forum Ara
  • Takip Listem
  • Yeni Grup Aç
  • Gruplarımı Göster
  • Grup Kategorileri
  • Grup Ara
  • Yardım

Grupları Listele
  • Alfabetik Sırada
  • Açılış Tarihine Göre
  • Üye Sayısına Göre
  • Yazılan Mesaj Sayısına Göre
  • Profilimi Göster
  • Üyelik Bilgilerimi Değiştir
  • Özelliklerim
  • İstatistiklerim
  • Üyeliğimi Uzat

Profilimi Güncelle
  • Temel Bilgiler
  • Fotoğraf Ekle / Düzenle
  • Benim Durumum
  • Ne Arıyorum
  • Fiziksel Özelliklerim
  • Yaşam Tarzım
  • En Sevdiklerim
  • Kişilik Özelliklerim

Profil Ayarlarım
  • Ayarlarım

Artık Üye Fotoğraflarını
Oyluyoruz
Şu an sizin fotoğraflarınız
oylanıyor olabilir!
Üyelerimizden Gelenler
Arkadas.Com ' un pekiştirdiği dostluklar
LaVinYaDan-Nagmele® Grubu
Devamı için tıklayınız

F o r u m

Tüm Forumlar
   Yaşam
   Din ve İnanç
   Açık göbekle cuma namazı kılıyorlar!!!!!!!!!!!

aydogdu_123 ^^^^tek kelimede anlat üstekini ^^^^ Forum başlığına yazı ekledi - (09:46:33)
aydogdu_123 Kelime Oyunu.. Forum başlığına yazı ekledi - (09:47:46)
aydogdu_123 %%%Mavilimizin Panosu%%% Forum başlığına yazı ekledi - (09:48:21)
___solcier35___ ♣♣♣ SON KELİMEDEN CÜMLE TÜRET ♣♣♣ Forum başlığına yazı ekledi - (18:14:56)
CORCIL44 %%%Mavilimizin Panosu%%% Forum başlığına yazı ekledi - (23:14:39)
CORCIL44 ^^^^tek kelimede anlat üstekini ^^^^ Forum başlığına yazı ekledi - (23:15:47)
CORCIL44 Kelime Oyunu.. Forum başlığına yazı ekledi - (23:17:22)
CORCIL44 ♣♣♣ SON KELİMEDEN CÜMLE TÜRET ♣♣♣ Forum başlığına yazı ekledi - (23:20:23)
CORCIL44 ^^gEcEnİn tAdI YoK FaRkInDaMıSıN ^^ Forum başlığına yazı ekledi - (23:33:06)

Bu yazıya sizde mesajınızı ekleyebilirsiniz
Gönderen Mesaj
ByCarizma
  • Ekle
35 yaşında / Erkek
Talas
Kayseri
Aktif Toplam Yazı : 2
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 25.02.2006 19:49

İstanbul Çamlıca`da bulunan tarihi Subaşı Camii`nde kadınlar ile erkekler aynı safta Cuma Namazı`na duruyor. Üstelik kadınların başı ve göbekleri açıkta.

Çamlıca`da tarihi camide kadın erkek cuma namazı kılan grup, namaz öncesi çay bahçesinde `Hocam` dedikleri bir yaşlı `Bey`den ders alıyor.

KADINLAR ELLERİNİ ERKEKLER GİBİ BAĞLIYOR

Tepkiler yüzünden camiye girişte yan kapı kullanılıyor. Üst katta `Hanımlar` için ayrılmış bölüm olmasına rağmen, arka iki safı kapatılıyor.

Başları açık, tırnakları ojeli bayanlarla erkekler, omuz omuza namaz kılıyor. Kadınlar ellerini erkekler gibi göbeklerinin altında bağlıyor.

YAZ AYLARINDA GÖBEĞİ AÇIK GELİYORLAR

Cemaat, zaman zaman tartıştıkları gruptan bazılarının yaz aylarında göbek ve göğüslerini açıkta bırakan elbiselerle namaza geldiğini söylüyor.

BİZİM İÇİMİZ TEMİZ

Aralarına başka kimseyi almayan grup, kendilerine `Neden böyle yapıyorsunuz?` diyenlere, `Bizim içimiz temiz, düşüncemiz böyle` diyor.

SOSYETE TARİKATI DİYORLAR

Camii cemaati, `Sosyete tarikatı` dedikleri grubun 2 yıldır düzenli olarak geldiğini söylüyor. Grup üyeleri ile zaman zaman sert tartışmalar yaşayan cemaat üyeleri, "Göbekleri açık halde geliyorlar. O halde rükuya, secdeye gidiyorlar. Böyle namaz kılınır mı?" diye soruyor.

SOSYETE CUMA`SI

Takvim`den yılın gazetecilik olayı! Kadınların başları açık, yüzleri makyajlı, erkeklerle iç içe namaz kıldığı camiye girmeyi başardık!.

İSLAMİYET İLE TERS DÜŞÜYOR

Gazeteniz Takvim, yine gündeme damgasını vuracak bir habercilik başarısına imza attı. Her şey, bundan bir süre önce gazetemize gelen bir ihbar telefonuyla başladı. Telefondaki vatandaş, İstanbul`un Küçük Çamlıca semtindeki bir camide, yeni kurulan gizli bir tarikattan bahsediyordu. İddiaya göre; Cuma günleri burada toplanan bir grup imamın ve cemaatin tepkilerine rağmen İslam geleneğiyle çok ters düşecek bir şekilde ibadet ediyorlardı. Bunun üzerine muhabirimiz İsmail Bayrak, olayı takibe aldı.

ÖNCE KAFEDE TOPLANIYORLAR

Haftalarca her cuma Küçük Çamlıca`daki Subaşı Camii`ne giden muhabirimiz, sonunda gizli tarikatı cami içinde namaz kılarken görüntülemeyi başardı. Yaklaşık 2 yıldır bu camide toplanan tarikat üyelerinin çoğunluğu kadın. Hepsi son derece şık giyinmiş, bakımlı ve makyajlı olan kadınlar, Cuma namazı öncesi cami yakınındaki bir kafede toplanıyorlar. Ezanın okunmasının ardından camiye giren tarikat üyesi erkekler ile saçları açık, yüzleri makyajlı kadınlar, cemaatin arasına karışıp yanyana namaz kılıyor.

YAZIN DEKOLTE GİYİNİYORLAR

Namaza erkekler gibi el bağlayarak duran ve zaman zaman çocuklarını da yanlarında getiren kadınlar, cemaatin ve imamın tepkisini umursamıyor. Yaz aylarında göbek ve derin göğüs dekolteleriyle erkeklerle karışık namaza duran tarikat üyeleri arasında, iş ve magazin dünyasından tanınmış ünlüler de var. Kendilerinin İslam`a uygun davrandıklarını söyleyen kadınlar, "Bizim içimiz temiz, kim ne düşünürse düşünsün, ilgilenmiyoruz. Biz böyle ibadet etmek istiyoruz" diyorlar.

CEMAAT ÇOK ÖFKELİ

Subaşı Camii`nin imamı Ahmet Yılmaz, `Bu kişileri defalarca uyardım. Müftülüğe şikayet ettim. İmam olarak üzerime düşeni yaptım ancak engel olamıyorum` diyor.

Garip tarikatın kadınlı-erkekli üyeleri, camii imamı ve cemaatten büyük tepki görüyor. Cemaat, bazı Cuma günleri kadınlara yer kalmaması için kasıtlı olarak camiiye erken girerek namaz kılan bölümü dolduruyor. Ancak kadınlar, yine de aralara girerek erkekler gibi namaza duruyor. İmam Ahmet Yılmaz ise, her hutbede bu yapılanın yanlış olduğunu anlatıyor.

`İBADETİMİZ ZEDELENİYOR`

Tüm çabalalarına rağmen bu grubu engelleyemediğini söyleyen imam Yılmaz, "Hutbelerde uyarıyorum. Kadınlara ayrılan bölüm var, gidin orada kılın, baş açık namaz olmaz diyorum. Durumu Üsküdar Müftüsü`ne de bildirdim. Ancak yine de bunlara engel olamıyorum" diyor. Cemaat üyeleri ise, "Bu kadınlara engel olun. Yaptığımız ibadeti zedeliyorlar" diye isyan ediyor.

ARKA KAPIDAN GİRİYORLAR

Her Cuma günü belli bir saatte cami yakınındaki kafeye gelen kadınlıerkekli tarikat üyeleri, ezanın okunmasıyla hareketleniyor. Cemaatten tepki gördükleri için, bazen camiye arka kapıdan giriyorlar. Namazın ardından hepberaber camiiden çıkan grup, daha sonra dağılıyor.

NAMAZDA NEFSİMİZ UYANIYOR

Muhabirimiz İsmail Bayrak`a dert yanan cemaaat, `Bu kadınlar namazda nefsimizi zorluyor. Böyle namaz kılınmaz` dedi. İmam Ahmet Yılmaz (sağdan ikinci) ise, çaresiz kaldığını söylüyor.

ASTAS
  • Ekle
111 yaşında / Erkek
Mardin
Aktif Toplam Yazı : 18
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 25.02.2006 20:14

iyi ya ne kadar aydın insanlar reformcu bunlar canım sanki orası düyün salonu önünde güzel bir bayan namaz kılarken ne kadar namaza konsantire olabiliriz yani şimdi edebiyat yapmadan doğru konuşalım bu mümkünmü namaz öyle bir ortamki zihni hiçbirşey karıştırmamalı sadeceona konsantere olmalıyız lütfen herkes düşünsün ama vicdanen doğru söylesin makyajlı genç bir bayan yanımızda namaza dursa ne düşünürüz lütfen edebiyat yapmadan doğru konuşalım

kizilhan1
  • Ekle
32 yaşında / Erkek
Merkez
Denizli
Aktif Toplam Yazı : 339
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 25.02.2006 20:22

ONLARIN ADI ZATEN SOSYETE TARİKATI ONLAR İBADETİN YANİ İSLAMİYETİN GEREKTİRDİĞİ KURALLARI BİLMEYEN İNSANLAR BİLSELERDİ ZATEN KADINLARIN CUMA NAMAZI KLAMAYACAĞINI BİLİRLERDİ.. AMA SEVGİLİ ARKADAŞLARIM BZLER DUA EDELİMKİ YARADICIMIZ ONLARI HİDAYETE ERİŞTİRSİN GÖZLERİNDEKİ PERDEYİ KALDIRSIN..

O daima yaşayandır. O`ndan başka hiçbir ilâh yoktur. O halde O`na Dininde ihlâs (ve samîmiyet) erbâbı olarak "Hamd olsun kâinâtın Rabbi olan Allah`a" (diye) duâ edin... (Mü`min Sûresi/65)

ASTAS
  • Ekle
111 yaşında / Erkek
Mardin
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 25.02.2006 20:36

lan şerefli o...nun b....nun uşağı benim gerilen yerim başka önce onu gider

kizilhan1
  • Ekle
32 yaşında / Erkek
Merkez
Denizli
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 25.02.2006 20:37

SENKİ ALLAH YOLUNDA YAPILAN BİR YANLIŞA BÖYLE BİR CEVAP VERİYORSUN ARKADAŞIM DÜŞÜNCELERİNDE VARDIR B SORUN AMA DİKKATLİ KONUŞ ORDA YAPILAN HATA SENİN DİNİNE TABİ BİR MÜSLÜMANSAN ALLAH BİZE NAMAZI VERDİĞİNDE ONU KILMAMIZ İÇİN VERDİ VE ADABLARINA GÖRE BU DURUMDA SENİN YAZDIĞIN VE YAPTIĞIN AYIBIN BÜYÜKLÜĞÜNE BAKVE İSLAM ADINA YAZIALN YAZIALRDAN HOŞLANMIYOSAN BIRAK BARİ İSTEYENLER YAZSIN GİRİP BÖLE KÖTÜ YORUMLARYAPMA LÜTFEN ALLAH YAR VE YARDIMCIN OLSUN

ASTAS
  • Ekle
111 yaşında / Erkek
Mardin
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 25.02.2006 20:38

adm ol adam ş.... siz önce kendin ol

ASTAS
  • Ekle
111 yaşında / Erkek
Mardin
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 25.02.2006 20:40

kızılhan adamsın bu ortamda bile doğrusun benim yaşım büyük ama sen benden büyüksün

ASTAS
  • Ekle
111 yaşında / Erkek
Mardin
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 25.02.2006 20:43

anne kusaldır kutsala kutsal yerde hakaret ediyorsun bu senin kim olduğunu anlatıyor seninle tartışmıyorum küçülemem

kizilhan1
  • Ekle
32 yaşında / Erkek
Merkez
Denizli
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 25.02.2006 21:11

ASTAS T.EDERİM SEVİYEMİZ BELLİ ABİ TARTIŞMAYA GEREK YOK KÜFÜR BİZE YAKIŞMAZ O KENDİSİ GİB DAVARNIYOR SON NOKTAYI KOYMUŞSUN ALLAH RAZI OLSUN

yolcu77
  • Ekle
55 yaşında / Erkek
Beşiktaş
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 13
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 25.02.2006 21:23

SA.
Ya eyyühellezineamenü dıye baslıyor Cum a Suresı 9. ayet. Aslında kadın erkek ayrımı yok gozukuyor.
Hayatın ritmi bozulmasın dıye kadınlara verılmıs bır ruhsat dıye bılıyorum ben. Ama bu ruhsat yasak halını
almış. Yıne de dogrusunu bır arastırın/arastıralım.
Cünkü bıldıgım kadarıyle 11. ayetın esbabı nuzulunda ılk kez olmus ve bır daha olmamıs olan Efendımız SAV`ın
hutbesinı dınleyen cemaat kervan sesını duyunca mescıdı terk etmiş. Ve siyer lerın anlattıgına gore mescıtte kalanların sayısı kadınları 7 erkeklerın ıse 40 ımıs. Yanı kadın erkek bırlıkte Cum a kılınıyormuş.
Ben dogru bıldıgımı aktarmak ıstedım.
Arkadasımızın basta yazdıkları ıse tamamıyle dogru, Camlıca Camııınde bu şekilde kılınan bır namaz namazdan cok dını ve ahkamını sulandırmaya calısanların (eskıden berı bununla ugrasırlar, durup durup bırseyler cıkartılrlar, bır sure sessız kalıp tekrar pısırıp mılletın onune cıkartmaya calısırlar) planlı programlı cabalarından ıbarettır.
Yanlışsam dogrusunu yazın.

SA
Nuhbey.

yolcu77
  • Ekle
55 yaşında / Erkek
Beşiktaş
İstanbul
Aktif Toplam Yazı : 13
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 25.02.2006 21:41

SA
Allah cümlenize hayırlar ihsan etsin.
Ben müsaade istıyorum.
Allah Rahatlık Versın.

SA.

Ahmet Nuhbey

ASTAS
  • Ekle
111 yaşında / Erkek
Mardin
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 25.02.2006 21:50

ibedette zaten hiçbiryerde yasak yok herkes yaratanına ibadette özgürdür kurallar konmuş ister yap ister yapma tabi kadınlarda cuma kılabilir ama uygulama şekli ne olmalı yaratılış dişiyi farklı yaratmış erkeyi farklı karışık ortamda insanın isteristemez aklına başka şeyler gelir buda huşuyu ortadan kaldırır ibadet huşudur bu uygulama hiristiyanlarda vardır ama bu din geçerliliyini yitirmiştir islam kadına saygılı oldugu için onlara ayrı bir önem vermiştir cumada kılsınlar bayramda ama herkes kendi ortamında güzel analarımız başımızın tacıdır.

piskopat
  • Ekle
32 yaşında / Bayan
Merkez
Ş.Urfa
Aktif Toplam Yazı : 6
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 25.02.2006 21:59

ne oluyor bu sitede yine mi dine sataşma var ya of ya işleri yok mu bunların memoli sen niye sinirleniyorsun arkadaşım

ASTAS
  • Ekle
111 yaşında / Erkek
Mardin
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 25.02.2006 22:10

sağlik bölümünde sağlık dağıtıyor lütfen oraya hanımefendi biz size göre cahiliz siz ondan feyz alın lütfen

gabriel
  • Ekle
47 yaşında / Erkek
Merkez
Aksaray
Aktif Toplam Yazı : 19
[ Göster ]
Yazılış Tarihi : 25.02.2006 22:41

Bu gün herkes her isteyen dinleri istedigi gibi yorumluyor geregi gibi degil, dinlerin yorumculari bizler degiliz alimlerdir herbirimiz alim degiliz ve olamayizda ,kulaktan duyma alinti sözlerle islam veya herhangi bir din yorum yapilmaz ,eger yorum yapma geregi duyuluyorsa buna bastan bakmak gerekir dinler neden var neden yaratildik bunun sebebini bulursak,yorum yapmaya baslaya biliriz her aradiginiz konuyu kurani kerimde bulabilirsiniz .
Yahudiler 71,hiristiyanlar 72 ve müslümanlar 73 firkaya ayrilacak diye bunu her din yorumcusu alim yillar boyu dile getirmis ve dini kitaplarda bizlere aktarmistir .
Neden olmasin isteyen istedigi gibi namaz kilar buna kim karsi cikar bu zaten daha önceden bizlere bildirilmis islamiyet bölünecektir ve firka firka ayrilacaktir .

[1] [2]
Arkadas.Com forum kuralları için tıklayın...           

KAPAT

Sınırsız Kullan